T. C. Sağlık Bakanlığı Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı İlaç Kullanımı Proje Yarışması

T. C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Akılcı İlaç Kullanımı Proje Yarışması

Tüm dünyada olduğu gibi akılcı olmayan ilaç kullanımı ülkemizde de ciddi bir halk sağlığı sorunudur. Ülkemizde Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) önerileri doğrultusunda “Akılcı İlaç Kullanımı” (AİK) programı yürütülmektedir. Bu kapsamda  “Akılcı İlaç Kullanımı Ulusal Eylem Planı 2014-2017” hazırlanmış ve uygulamaya konulmuştur. Söz konusu eylem planı doğrultusunda sağlık mesleği mensuplarına yönelik bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülmektedir.

Bu kapsamda, sağlık meslek mensuplarının ve sağlık meslek mensubu yetiştiren fakültelerde öğrenim görmekte olan öğrencilerin AİK konusunda ilgilerini çekmek, AİK’in yaygınlaştırılması, halkta ve sağlık çalışanlarında AİK konusunda farkındalık oluşturulması için yenilikçi ve girişimci projeler/fikirler/çözümler üretmelerini sağlamak amacı ile “Akılcı İlaç Kullanımı Proje Yarışması” düzenlenmiştir.

Yarışmaya;

1.Ülkemizdeki ve K.K.T.C’deki Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Hemşirelik, Sağlık Bilimleri Fakültelerinden ve Sağlık Meslek Yüksek Okullarından mezun sağlık meslek mensupları,

2.Sağlık meslek mensuplarını yetiştiren ülkemizdeki ve K.K.T.C’deki Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Hemşirelik, Sağlık Bilimleri Fakültelerinde ve Sağlık Meslek Yüksek Okullarında öğrenim görmekte olan öğrenciler katılım sağlayabilir.

Ayrıntılı bilgi için http://www.akilciilac.gov.tr web sitesini ziyaret edebilir ve ek dosyaya göz atabilirsiniz.

Ek Dosyalar
Bu içerik 21.03.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 422 kez okundu.