Fakültemiz Akılcı İlaç ve Eczacılık Topluluğu'ndan “The Truth About Antibiotics” Belgesel Gösterimi ve Okuması Etkinliği

21 Kasım 2019 tarihinde Trakya Üniversitesi Akılcı İlaç ve Eczacılık Topluluğu, 18-25 Kasım Antibiyotik Farkındalık Haftası etkinlikleri kapsamında “The Truth About Antibiotics” Belgesel Gösterimi ve Okuması etkinliklerini gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fatma KAYNAK ONURDAĞ, yaptığı açılış konuşmasında  antibiyotik direncinin ne olduğunu, nasıl olduğunu ve bakterilerin antibiyotiklere karşı kullandığı mekanizmaları anlattı.
Etkinliğin devamında 'The Truth About Antibiotics' belgeseli izlendi ve konuyla ilgili düşünceler paylaşıldı.
Etkinliğin sonunda Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Gülay ŞEREN "Nobel bizim okulumuzdan çıkmamış olabilir. Ama yeni familyalar bizler tarafından bulunabilir." diyerek, fakültemizin konuyla ilgili misyon ve vizyonunu bizlere bir kez daha göstermiş oldu.
Yeni yöntemlerin geliştirilmesinden ve yeni familyaların keşfinden hepimiz sorumluyuz ve bunun için multidisipliner çalışmak zorundayız.
Ek Resimler
Bu içerik 02.12.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 109 kez okundu.